Doi bărbaţi au furat piese auto din Tabăra de Refugiaţi din Tecuci
0
Doi tecuceni au decis să se „pricopsească" gratis cu piese pentru maşină chiar duminica, dar s-au ales cu dosar penal. Bărbaţii au fost surprinşi de către o patrulă a poliţiei în timp ce sustrăgeau dintr-un depozit din Tecuci mai multe piese metalice folosite la asamblarea barelor de tracţiune ale autovehiculelor.
Ieri, în jurul orei 15.00, o patrulă de siguranţă publică din cadrul Poliţiei Municipiului Tecuci l-a surprins pe Ciprian G., în vârstă de 24 ani, din Tecuci, care a sustrăgea mai multe etriere din fier beton dintr-o magazie aparţinând unei societăţi comerciale din Galaţi.
Piesele respective au fost încărcate într-un autoturism condus de Cosmin P. de 35 ani, de asemenea din municipiul Tecuci.
Celor doi li s-a întocmit dosar penal, fiind cercetaţi de poliţişti sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat.