Handbalistele de la Oţelul Galaţi au pierdut, pe teren cu propriu, meciul cu Dunărea Brăila

0
Meciul a fost unul încrâncenat

Meciul, dominat de la un capăt la altul de brăilence, s-a încheiat cu scorul de 27-22 (15-7) în favoarea acestora. În urma înfrângerii, Oţelul a pierdut locul 3 din clasamentul Ligii I, chiar în favoarea Dunării Brăila.

Disputa, desfăşurată sâmbătă de la ora 11.00, fost presărată cu numeroase durităţi, pe care arbitrii le-au tratat cu destul de multă îngăduinţă. Din păcate, gălăţencele nu pot da vina nici măcar pe arbitraj, prestaţia lor fiind foarte slabă, mai ales în prima repriză.

HC Oţelul Galaţi - HC Dunărea Brăila 22-27 (7-15)

Meci cântând pentru etapa a XIX-a a Ligii Naţionale feminine de handbal.

Arbitri: Doru Manrea - Radu Iliescu (București);

Observator: Dan Popa (Piteşti);

Oţelul:

Crisitina Bobeică, Ramona Ciontu, Loredana Nica - Manuela Manda 9, Roxana Bodîrlău 5, Diana Druţu 3, Nicoleta Tudor 3, Cătălina Cioaric 2, Daciana Curtean, Carmen Gheorghe, Paula Pavăl, Iulia Artean, Delia Mărginean şi Maricica Trandafir;

Dunărea:

Gabriela Dobre, Elena Voicu - Alina Branişte Horjea 8, Anastasia Yushcenko 5, Anastasiya Lobach 5, Adina Brot 3, Liliana Crăciun 3, Loredana Iancu 2, Ana Maria Drăguţ 1;

Aruncări de la 7m: Oţelul 5 (4 transformate); Dunărea 3 (3). Minute de eliminare: 4-8;