Final de infarct, cu înjurături de mamă, la Cluj. Oţelul a fost egalată la ultima fază a meciului! Scor final "U"- Oţelul: 1-1

0

Campioana României, Oţelul Galaţi, a scăpat printre degete victoria pe terenul celor de la Universitatea Cluj. Golurile au fost marcate de Tony '90+2 pentru gazde, respectiv Iorga '15 (penalty) pentru Oţelul. Dorinel Munteanu s-a înjurat ca la uşa corturlui cu galeria clujenilor.

Iorga a deschis scorul, în minutul 15, dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Păcurar la Paraschiv.

În minutul 90+2, Szukala a recuperat o minge la marginea careului Galaţiului, Boştină a centrat în careu, Brăneţ a respins greşit, iar Tony a marcat în poarta goală.

La finalul meciului au izbucnit incidente între galeria gazdelor şi Dorinel Munteanu, care s-au înjurat reciproc.