Fotbal, Liga II: Dunărea Galaţi a învins Callatis Mangalia cu 1-0

0

Dunărenii reuşesc, prin această victorie, să se păstreze departe de zona fierbinte din subsolul clasamentului. Meciu a fost controlat de gălăţeni, dar a fost de o factură tehnică modestă.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 59, când Alexandru Avram a transformat un penalty acordat în urma faultului lui Răvoiu asupra lui Vali Munteanu.

Dunărea Galaţi:

B. Pîrvu - Cristescu, Velescu, M. Marin, D. Popescu - Cioinac, Al. Cristea - Vali Munteanu, Al. Avram, Bîrlădean - Chelaru. Antrenor: Viorel Tănase

Callatis Mangalia:

Vl. Neagu - Samson Nwabueze, Răvoiu, Damian, R. Miron - Huzuneanu, Cogali - Bardu, Cojenel, Bolat - Şt. Iordache. Antrenor: Mugurel Cornăţean.

Dinamo II - Gloria Buzău: 1-1

Cel mai nebun meci al etapei s-a jucat la Constanţa, unde FC Snagov a revenit de la 0-3 pe terenul Farului, egalând în doar 10 minute.