“Tase” mută inspirat şi scoate un punct pe terenul Stelei

0

FCM Dunărea Galaţi a încheiat la egalitate meciul susţinut astăzi, în deplasare, cu Steaua II, scor 2-2, în cadrule etapei a 18-a din liga secundă la fotbal

Schimbările făcute de antrenorul echipei gălăţene, Viorel Tănase, s-au dovedit decisive, ambele goluri ale celor de la Dunărea fiind marcate de jucători trimişi în teren după pauză. Steaua a deschis scorul în minutul 44 prin Albu, iar Dunărea a înscris pentru 1-1 în minutul 55 prin Bărlădeanu, introdus în joc în minutul 46. Steliştii au revenit în avantaj după numai două minute prin reuşita lui Maicon. Imediat după acest gol, Viorel Tănase l-a trimis în teren pe Chelaru, care l-a răsplătit prin golul de 2-2, marcat cu capul în minutul 63 după o centrare a lui Vali Munteanu. Finalul a aparţinut celor de la Dunărea Galaţi, care au irosit două mari ocazii de a marca golul victoriei, prin Pribac (73') şi Munteanu (83').
În urma acestui rezultat, FCM Dunărea a acumulat 25 de puncte şi se află pe locul 5 în clasamentul seriei I.