Campioana - învinsă la scor! Oţelul - Astra 1-4

0

Aflată în cantonament la Poiana Braşov, campioana României, Oţelul Galaţi,a jucat joi seară primul meci al sezonului contra Astrei Ploieşti.

Prahovenii au început în forţă, conducând cu 3-1 încă de la la pauză, informează gsp.ro. Lucian Goian a reuşit să deschidă scorul cu o lovitură de cap, după o centrare din corner. Rusu a majorat scorul pentru Astra, profitând de o greşeală gravă a apărării Oţelului. Ploieştenii au dus scorul la 3-0, după ce N'Doye a transformat un penalty în minutul 30. Oţelul a revenit în meci prin golul cu capul a lui Punosevac.

Repriza a doua i-a dat ocazia albanezului Progni să-l impresioneze pe Dorinel, dar în afară de câteva încercări de dribling nereuşite, fotbalistul recomandat de către Demolari n-a arătat nimic. Fostul stelist, Cosmin Matei, a marcat golul de 4-1 pentru Astra, stabilind scorul final, dar s-a remarcat şi prin câteva acţiuni personale.

Echipele de start:

Oţelul: Grahovac - Cojoc, Perendija, Sârghi, Sălăgeanu - Iorga, Mişelăricu - Ibeh, Viglianti, S. Ilie - Punosevac

Astra: Lungu - Goian, Bruno Miguel, Mihalache, Ţigănaşu - Kubala, N'Doye - Vădrariu, Fatai, Stan - Rusu