Oţelului II Galaţi s-a impus la Focşani, în liga a III a

0

Oţelului II Galaţi a învins, ieri, în deplasare, pe CSM 2007 Focşani   cu scorul de 1-2 (0-1), într-un meci care a contat pentru etapa a şaptea a ligii a treia la fotbal.Gazdele au deschis scorul în minutul 14. Toma a centrat perfect în careu şi Milea a marcat cu o lovitură de cap.Treptat, gălăţenii au ieşit mai mult la joc şi s-au apropiat de poarta apărată de Borş.

Avram a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri şi a restabilit egalitatea (47). În minutul 81, oaspeţii au marcat golul victoriei prin Butoi. Acesta a şutat plasat după o cursă solitară (81).

Oţelul II a jucat în următoarea formulă (antrenor Vivi Stamate) : Abraham - Măruş (85 Gîţă), Stoica, Cucu, Murgoci (46 Butoi) - Schwartz, Negoescu (46 Bertea), Miron, Gîrleanu - Avram (90 +2 Chebac), Blănaru. CSM 2007 Focşania replicat cu: Borş (77 Ivanciu) - Ciornei, E. Ştefan, Crăciun, Dima (46 Mîndrescu) - Dumitriu (79 Săpunaru), Toma, Bucătaru, Suvac -Milea, Predoiu.

Rezultatele etapei de ieri:

CSM Focşani - Oţelul II Galaţi 1-2, CSM Paşcani - Petrotub Roman 1-0,
Rapid Suceava - FCM Bacău 1-4, ASC Bacău - Ceahlăul II Piatra Neamţ 1-0, FCM Oneşti - Cetatea Tg. Neamţ 3-1, Luceafărul Botoşani - Aerostar Bacău - se dispută astăzi, FC Panciu şi Poli Galaţi au stat.