Victorii pentru CSM Focşani şi FC Panciu în prima etapă a returului

0
Meciul de la Focşani a fost viu disputat

CSM Focşani a câştigat, astăzi, cu scorul de 2-1 în faţa echipei Sporting II Vaslui, într-un meci din cadrul primei etape a returului ligii a treia la fotbal. Golurile echipei antrenate de Adrian Toma şi Aurel Pastia au fost înscrise de Bâra în minutul 64 şi Crăciun în minutul 71.

Unicul gol al oaspeţilor a fost înscris de Bolboceanu în minutul 21. La Vaslui au evoluat şi Serge Akakpo şi Puia de la prima echipă a moldovenilor, grupare antrenată de Marius Lăcătuş. Suspendat de club, brazilianul Wesley Lopez a urmărit meciul din tribuna oficială.

FC Panciu a învins cu 2-0 pe Willy Bacău

Tot astăzi, la Panciu echipa locală a învins pe Willy Bacău cu scorul de 2-0. Golurile grupării pregătite de Damian Băncilă au fost marcate de Cioran în minutul 42 din lovitură de la 11 metri şi Constantinescu în minutul87. În minutul 66, Ionuţ Paul Cioran a ratat un penalty.

Etapa viitoare, CSM Focşani va juca la Galaţi cu Politehnica, iar FC Panciu va sta pentru că Rarăul Câmpulung s-a retras din campionat.