Adevarul.ro

Focşani: Şicanări în trafic soldate cu focuri de armă pe E 85

  • Dana Lepădat

  • Vineri 6 nov 2009

Focşani: Şicanări în trafic soldate cu focuri de armă pe E 85

Focşani: Şicanări în trafic soldate cu focuri de armă pe E 85

Şoferul unui Audi A6, Ionuţ C. (28 ani) din Galaţi a tras două focuri de armă în aer cu un pistol cu bile de cauciuc astăzi dimineaţă la ora 8.15 pe E 85. Incidentul s-a produs pe raza comunei Călimăneşti, judeţul Vrancea, pe fondul unei şicanări în trafic cu un alt conducător auto.

Şoferul care a tras focurile de armă deţinea pistolul legal. Poliţiştii i-au confiscat însă arma şi au întocmit un dosar penal pe numele său pentru săvârşirea infracţiunii de uz de armă neletală fără drept.

Capcana dlui Coman

Sabin Orcan

Singura metodă prin care ziarele vor reuşi să facă faţă confruntării cu audiovizualul este, pur şi simplu, să fie mai bune!

Elogiul durerii

Radu Călin Cristea

E nevoie ca întâmplarea să răstoarne furnica pentru ca aceasta să poată vedea cerul.

Populismul ca un cancer

Grigore Cartianu

În politică nu există nenorociri mai mari decât corupţia şi populismul. Ambele se traduc prin hoţie.

Ravagiile Doamnei

Ion Cupen

Doamna în negru cu coasa pe umăr calcă fără noimă ogorul fotbalului nostru.

Vlad Epurescu - Blog

Vlad Epurescu

Chiar nu v-aţi săturat de Becali?

14:5618.11.09

Ceaiul de la ora 5

Sabin Orcan

PRO TV, televiziunea-cioclu

17:5312.11.09

Blog de bine

Laurenţiu Ciocăzanu

Ingerul Dinica

17:4012.11.09

Adevarul on Facebook



Erwin Simsensohn

„Evreii au un viitor aici, în România“

Şeful comunităţii evreilor din Bucureşti vorbeşte despre planurile unei minorităţi în declin numeric. Articol complet

Alexandru Tomescu

„Schimbaţi-vă programarea mentală!”

Istoricul explică modul în care anticomuniştii români ar fi putut elibera ţara de sub influenţa Moscovei. Articol complet