Judoka din Focşani au cucerit două medalii bronz la finalele Campionatului Naţional

0

Sute de sportivi din Bacau, Vrancea, Turnu Severin si Arad s-au luptat pentru medalii la naţionalele de la Techirghiol. Medalie de bronz in limitele categoriei de greutate 42 de kilograme a cucerit Razvan Burdusel de la LPS Focsani.

Alexandru Mancu de la CS Unirea Focsani a cucerit medalia de bronz la categoria 50 kg, in timp ce clasari pe pozitia a cincea au mai izbutit colegii sai de club Codrut Perisan si Andrei Segarceanu. Denis Bari, legitimate la CS Unirea a terminat competitia de la 50 kg pe locul 7. Finala campionatului national de judo rezervat categoriei U13 va avea loc la Bistrita, la sfirsitul acestei saptamini.