Stiri din Focsani

Consiliul Judeţean oferă clădirea de pe strada Mitropolit Varlaam Centrului Cultural Vrancea

4 februarie 2012, 09:12 |  Autor: Ştefan Borcea | 

Cuvinte cheie: ştiri Focşani, informaţii Focşani, CJ, centru cultural,

Consilierii judeţeni au votat pentru schimbarea titularului imobilului

Consilierii judeţeni au votat pentru schimbarea titularului imobilului

 

Clădirea a fost cumpărată în urmă cu şase ani, contra sumei de 400.000 de euro, de la antrenorul de judo Dumitru Zisu, Consiliul Judeţean fiind nevoit să facă un împrumut de la BCR.

În ultima şedinţă de Consiliu Judeţean, aleşii au votat schimbarea titularului dreptului de administrare asupra imobilului situat pe strada Mitropolit Varlaam 48 către Centrul Judeţean pentru Promovarea Culturii Tradiţionale, Artelor şi Meseriilor.

Conducerea acestei instituţii a făcut cunoscut Consiliului Judeţean că veniturile proprii îi permit finanţarea unor lucrări de investiţii privind extinderea şi modernizarea sediului administrativ, fără a preciza şi despre ce sume dispune în acest sens.

Citiţi şi: Consiliul Judeţean a alocat pentru Mica Unire 180.000 de lei


Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

    Du-te acasă, bodyguard!

    Petre Barbu

    Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

    Se poartă căpuşele

    Simona Catrina

    Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

    Papagalul lui Flaubert

    Andrei Craciun

    Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

    Restauraţia

    Liviu Avram

    Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole