Stiri din Focsani

Concert hip-hop cu Puya în Extrem Summer

29 iulie 2011, 16:00 |  Autor: Nicoleta Chelaru | 

Cuvinte cheie: concert, Puya, hip-hop, Focşani,

Puya va prezenta Romanian Music Awards. Foto: Adevărul

Puya va prezenta Romanian Music Awards. Foto: Adevărul

 

Fanii mult îndrăgitului artist Puya sunt invitaţi sâmbătă, 30 iulie, de la orele 23.00, în Extrem Summer, unde va susţine un concert de zile mari.

Puya, alias Dragoş Gărdescu a pătruns pe scena hip-hop în urmă cu aproximativ 16 ani, când a format trupa „La Familia" alături de prietenul său, Tudor Sişu. În 2008, a lansat primul album solo, „Muzică de tolăneală şi depravare", însă s-a bucurat de succes abia un an mai târziu când a scos pe piaţă cd-ul „Romanisme 1".

Puya s-a implicat şi în acţiuni de prevenire a consumului de droguri, lansând campania antidrog „Învaţă să alegi", derulată pe parcursul a două luni. Pe parcursul acestei perioade, artistul a ţinut seminarii în peste 30 de licee, cât şi în câteva penitenciare din ţară. Puya a cochetat şi cu cinematografia, jucând rolul unui taximetrist în filmul „Legături bolnăvicioase", regizat de Tudor Giurgiu.

Sâmbătă seară, hip-hoper-ul îi va încânta pe focşăneni cu melodii consacrate, precum „Undeva în Balcani", „Change" sau „Sus pe bar".

De altfel, iubitorii muzicii hip-hop aşteaptă cu nerăbdare să fredoneze versuri alături de mult îndrăgitul interpret. „Mă bucur foarte mult că Puya vine din nou la Focşani. Cu siguranţă va face un super show, cum de altfel ne-a şi obişnuit de-a lungul timpului", mărturiseşte Andrei Ioniţă (18 ani).

Clienţii vor parte şi de promoţii la băuturi, animatoare incendiare, dar şi de un inedit show de flair bartending. Preţul unui bilet de intrare, achiziţionat în avans este de doar 10 lei, însă în seara evenimentului tariful va creşte.



Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

    Du-te acasă, bodyguard!

    Petre Barbu

    Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

    Se poartă căpuşele

    Simona Catrina

    Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

    Papagalul lui Flaubert

    Andrei Craciun

    Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

    Restauraţia

    Liviu Avram

    Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole