Focşani: Fotbaliştii de la CSM au remizat la Roman

0

Petrotub Roman - CSM Focşani 1-1 (1-1) Într-un alt meci disputat astăzi, FC Panciu-CS Gura Humorului 6-0 (0-0)

Într-un meci contând pentru etapa a XV-a a ligii a treia la fotbal,  echipa CSM Focşani a obţinut astăzi un punct în deplasarea de la Roman, cu formaţia Petrotub din localitate.

Focşănenii au deschis scorul în minutul 4 prin Mândrescu, dar au fost egalaţi în minutul 24 de romaşcani, prin golul marcat de Boghian.

Într-un alt meci disputant astăzi la Panciu, echipa locală, antrenată de Ionică Serea, a învins fără drept de apel, scor 6-0, pe CS Gura Humorului.

Interesant este că toate golurile păncenilor au fost marcate în repriza secundă de catre Stoian (’51), Covaci (’57 şi ’69), Costin (’60), Dobrescu (’73) şi E. Ştefan (’87).

În urma acestor rezultate, formaţia pănceană se află pe locul 4 în clasament, cu 27 de puncte, în vreme ce CSM Focşani ocupă poziţia a 14-cea, cu numai 12 puncte.