Amicii Gugeşti s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal

0

După ce în primul tur al Cupei României echipa Amicii Gugeşti a reuşit să elimine Avîntul Jariştea, în faza a doua echipa gugeşteană a mai reuşit o surpriză învingând cu 5-4 executarea loviturilor de departajare de Naţional Goleşti.

În semifinala fazei judeţene a Cupei României s-a calificat şi Voinţa Slobozia Ciorăşti, care s-a impus cu 3-0 în confruntarea cu Dinamo Tătăranu.

Viitorul Homocea a câştigat partida disputată pe terenul echipei, Şoimii Năruja, scor 3-1 (1-0).

În semifinala programată pentru duminică, 4 iulie, se vor întâlni echipele Amicii Gugeşti şi Voinţa Slobozia Ciorăşti. Întâlnirea este programată în sistem eliminatoriu, iar dacă la finalul celor 90 de minute regulamentare rezulta-tul va fi egal, se vor disputa două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare. Dacă egalitatea persistă, se va trece la executarea loviturilor de departajare.