Albert Florea a câştigat medalia de aur la turneul internaţional de judo de la Turnu Severin

0

Sportivul antrenat de Silviu Renţea a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la categoria +90 de kilograme, la categoria de vârstă Under 17.

Judoka vrânceni au obţinut o sumedenie de medalii: Alex Feraru (categoria 30kg. - Under 13) şi Daniela Zgherea (categ. 34kg. - Under 15) şi bronz prin Claudiu Neagu (categ. 27kg - Under 11), Laris Borş (categ.

30kg - Under 13), Can Mettin (categ. 34kg - Under 11) De la LPS Focşani au obţinut medalii de aur Bogdan Badiu (categ. +81 kg - Under 20), Daniel Moise (categ. 66 kg - Under 20), ambii de la LPS-CSM 2007 Focşani (antrenori Stănică Grosu şi Marinel Palade), iar George Neagu (categ. 81kg - Under 20) şi Ginu Vlase (categ. 55kg - Under 17) au obţinut medaliile de bronz.