Craiova, doar egal acasă cu Victoria Brăneşti, scor 1-1

0

Universitatea Craiova a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), partida cu Victoria Brăneşti, din etapa a XX-a a Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Cornel Coman, în minutul 29, gazdele reuşind egalarea prin Mihai Costea, în minutul 77.

0-1, min 29: Buleică a pasat greşit înapoi, Coman a interceptat balonul şi l-a lobat peste portarul Silviu Lung jr ieşit în întâmpinare.

1-1, min 77: defensiva Victoriei Brăneşti a respins o minge centrată în careul propriu, balonul a ajuns la Mihai Costea şi acesta a înscris cu un şut puetrnic de la 22 de metri.

Universitatea Craiova: 21. Lung jr - 86. Buleică, 4. Zoro, 5. D. Stoica, 11. W. Lopez - 30. Prepeliţă, 13. Wendel, 8. Ologu (28. Gângioveanu '65) - 9. M. Costea, 10. Fl. Costea, 20. Subotici (19. Stoianof '65). Antrenor: Nicolo Napoli.

Victoria Brăneşti: 27. Stoicescu - 2. Maghici, 5. Sg. Bar, 24. Marincău, 16. Nicola - 34. Fl. Petre (15. Iacob '57), 25. Novac, 20. Ispir, 30. Avram - 10. B. Oprea (8. D. Popa '74), 9. C. Coman (11. Simion '84). Antrenor: Ilie Stan.

Arbitri: Teodor Crăciunescu (central) - Eduard Dumitrescu, Adrian Ghinguleac (asistenţi)

La partida de la Craiova au asistat aproximativ 5.000 de spectatori, printre care şi 50 de fani ai formaţiei din Brăneşti.