Craiova: Trică: „Dinamo şi-a luat măsuri. Acum ne batem la retrogradare!“

0
Eugen Trică
Eugen Trică

Faza din minutul 12 al meciului dintre Dinamo şi Universitatea Craiova (scor 2-1) a stârnit multe controverse, faultul în careu al lui Moţi asupra lui Florin Costea, trecut cu vederea de arbitrul Augustus Constantin, devenind subiectul zilei.

Mijlocaşul Ştiinţei, Eugen Trică, crede că erorile de arbitraj care au favorizat pe Dinamo nu au fost întâmplătoare.

Era de aşteptat ca Dinamo să câştige, mai ales că rivalele la titlu s-au împiedicat. Roş-albii şi-au luat măsuri. Augustus trebuia să dea penalti şi eliminare în minutul 12“, a spus Trică.

Terenul a fost sub orice critică, aşa cum ne aşteptam. Oricum, nu trebuie să disperăm, pentru că noi oricum ne batem cu echipe ca Gaz Metan, Internaţional Curtea de Argeş. Suntem pe un loc îngrijorător, obiectivul este salvarea de la retrogradare“, a adăugat Eugen Trică.