Persoanele cu dizabilităţi şi asistenţii acestora, invitaţi să-şi ridice abonamentele gratuite de transport

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Persoanele cu handicap îşi vor putea ridica abonamentele pe februarie. Foto: arhivă
Persoanele cu handicap îşi vor putea ridica abonamentele pe februarie. Foto: arhivă

Reprezentanţii primăriei anunţă persoanele cu handicap accentuat, cu handicap  grav, precum şi asistenţii personali ai acestora că pentru luna februarie 2012 se eliberează abonamentele pe mijloacele de transport în comun din municipiul Craiova.

Abonamentele vor fi eliberate în zilele de: 27.01. 2012, 30.01.2012 şi  31.01.2012 la sediul din Lăpuş, bl. T8, parter, între orele 08.00 - 16.00.
Pentru persoanele cu handicap vizual accentuat şi grav pentru luna februarie 2012 abonamentele se eliberează în data de 26.01.2012 la sediul Asociaţiei de Nevăzători din Craiova, str. Fraţii Buzeşti, nr.25, între orele 08.00 -16.00.

Abonamentele se eliberează personal celor în cauză, pe baza BI/CI în original şi certificatul de încadrare în grad de handicap în xerocopie.

Craiova

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite