Craiova: Triumf pentru Bârca în faţa liderului

0

Surpriza etapei a IX-a în Liga a III-a, Seriei a 4-a s-a consemnat pe stadionul de la Combinat. Nou-promovata Triumf Bârca a dispus ieri cu scorul de 1-0 de FC Argeş II, detronându-i pe piteşteni din fotoliul de lider.

Partida dintre echipa pregătită de Marian Bîcu şi argeşeni a fost foarte disputată, cu multe ocazii la cele două porţi. Oaspeţii au dominat teritorial primele 25 de minute şi chiar au ratat un penalti prin Cârstea. Cu un minut înaintea finalului primei părţi, Alin Luţă a reuşit să deschidă scorul şi Bârca începea să spere la un rezultat surpriză.

În partea a doua, piteştenii au insistat în atac, însă ocaziile importante tot gazdele le-au avut. După acest rezultat, Triumf a urcat pe locul 8, cu 14 puncte, iar FC Argeş II a coborât pe locul secund, fiind detronată de FCM Caracal. În runda viitoare, doljenii se vor deplasa la Juventus Bascov.