Craiova: Wobay i-a impresionat pe olandezii de la Willem Tilburg

0

Mijlocaşul Universităţii Craiova a fost titular în amicalul pe care naţionala ţării sale l-a disputat sâmbătă, în „Ţara lalelelor“.

Julius Wobay a jucat toate cele 90 de minute în meciul dintre Sierra Leone şi Willem II Tilburg, disputat în Olanda şi încheiat la egalitate, 1-1, leonezul Ştiinţei fiind unul dintre remarcaţii partidei. Aceasta a avut un scop caritabil, banii proveniţi din vânzarea biletelor fiind donaţi pentru reconstrucţia Sierrei Leone după războiul civil.

Wobay a evoluat ca atacant şi i-a pus de câteva ori în dificultate pe fundaşii echipei aflate pe locul 13 în prima ligă olandeză, după cum susţine site-ul celor de la Willem II.

Julius a sosit aseară în Bănie, iar de astăzi se va alătura colegilor la pregătirea meciului de miercuri, din sferturile Cupei României, cu CFR Cluj.