Craiova: Scor de tenis în primul test al Ştiinţei în Austria

0

Universitatea Craiova a disputat aseară primul joc-şcoală din cantonamentul din Austria.

După al doilea antrenament de ieri, directorul sportiv al Ştiinţei a „testat“ întreaga echipă, nu numai jucătorii. Staff-ul echipei alb-albastre a fost compus din: portar - un angajat al hotelului, fundaşi - Bamse (maseur), Mogoşanu, Mihai (şofer), Nelu (magazioner), mijlocaşi - patronul de la hotel, Matteo Spatafora, Luigi Maione, Păsărin, atacanţi - Cornel (şofer), Geolgău.

Aceştia au întâlnit o formaţie de Liga a IV-a din Austria. Partida s-a încheiat la egalitate, 6-6, după un meci cu două reprize a câte 30 de minute. Golurile oltenilor au fost marcate de: Matteo Spatafora (3), patronul hotelului (1), Cornel (1) şi Păsărin (1).