Sportivi cu lipici la premii, la Clubul Wu Quan-Li din Craiova

0
Sportivii Clubului Wu Quan-Li din Craiova, alături de SiFu Randy Williams (foto centru)

Cupa Metrorex, locurile I, II şi III au completat palmaresul clubului în urmă cu câteva zile, graţie sportivilor Petre Trăilescu,  Marin Catrinoiu, Marius Bădescu şi George Clamucu.

Petre Trăilescu a urcat pe poziţia a doua a podiumului la categoria - 60 kg juniori Qinda, la cea de-a 12-a ediţie a Cupei Metrorex, competiţie ce a avut loc la Palatul Copiilor, în Bucureşti.

„Sportivul Clubului Wu Quan-Li din Craiova, elev al Grupului Şcolar Traian Vuia, a fost selectat în lotul naţional în vederea participării în 2012 la Campionatul European din Estonia“, a spus Carmen Obeanu, preşedintele clubului.

Marin Catrinoiu, licean într-a XII-a la Colegiul Naţional Economic a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului şi a câştigat Cupa Metrorex la – 65 kg Qinda seniori 2.
Marius Bădescu, elev la Liceul de Artă Marin Sorescu, s-a clasat pe locul III la – 60 kg seniori Qinda.

Locul III la Sanda Sanshou, - 80 kg, i-a revenit lui George Clamucu.