Craiova: Al cincelea eşec consecutiv pentru SCM U

0

Baschetbaliştii de la SCM „U“ Craiova au pierdut partida susţinută aseară, pe teren propriu, în faţa echipei Steaua Turabo, cu scorul de 74-68.

Oaspeţii au dominat întâlnirea şi aveau un avans de un punct după primul sfert. Până la pauză, “militarii” s-au distantat la 24-19. În al treilea sfert craiovenii nu şi-au revenit şi Steaua a luat avans considerabil. Principalii marcatori ai partidei au fost Bassett 23 puncte şi Matici 18, pentru craioveni, respectiv Timus 25 şi Papici 19 puncte, pentru echipa Steaua Bucureşti.

Aşa s-a scris istoria unui nou eşec al SCM-ului, care rămâne pe ultimul loc al ierarhiei, cu cinci înfrângeri. În runda viitoare, alb-albaştrii vor întâlni tot acasă pe Energia Rovinari, sâmbătă, de la ora 18.00, partida fiind transmisă în direct de TVR Craiova.