Primarul Băniei, Lia Olguţa Vasilescu „Pentru noi, în oraşul Craiova există doar Universitatea“
0Primarul Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, a venit în această dimineaţă la Curtea de Apel Bucureşti, acolo unde se judecă soarta Universităţii Craiova.
Curtea de Apel din Bucureşti, va stabili dacă hotărârea luată privind dezafilierea Universităţii Craiova a fost una corectă „Am venit aici pentru a-mi lua echipa acasă. Pentru noi, în oraşul Craiova există doar Universitatea. Cu ea am crescut de mică şi sper ca în această zi să se facă dreptate. Cei de la Jandarmerie m-au rugat să vorbesc cu suporterii noştri, care vor veni şi ei aici“ a spus Olguţa Vasilescu.
Peste 100 de fani olteni sunt prezenţi şi ei la Curtea de Apel din Craiova. Suporterii aşteaptă verdictul cu privire la soarta echipei de fotbal.
Stai pe craiova.adevarul.ro şi află care este verdictul Curţii de Apel Bucureşti