Liga a II-a / Gaz Metan CFR a pierdut în faţa liderului

0
Craiovenii (albastru) au suferit prima înfrângere de pe teren propriu

Formaţia de la Depou a pierdut partida disputată astăzi, pe teren propriu, cu FCM Târgu Mureş, liderul Seriei a 2-a a Ligii a II-a impunându-se cu scorul de 1-0.

Singurul gol al partidei a fost înscris cu noroc de Roman, în ultimul minut al primei reprize, şutul acestuia ajungând în plasă după ce mingea a ricoşat din bară în fundaşul Irimescu.

Trupa lui Jerry Gane a rămas şi în inferioritate numerică, Neacşa fiind eliminat pentru un fault dur (’58), Gaz Metan CFR nemaiputând emite pretenţii până la final.

Cu toate acestea, antrenorul grupării craiovene a declarat că este mulţumit de evoluţia elevilor săi, acuzând maniera de arbitraj, favorabilă oaspeţilor. „Nu am ce să le reproşez băieţilor. Astăzi, arbitrul a fluierat într-o singură direcţie“, a spus Gane.

Celelalte rezultate ale etapei a 21-a: Minerul Lupeni - FC Argeş 0-0, Dacia Mioveni - CSM Vâlcea 3-0, FC Bihor - Arieşul Turda 2-2, FC Baia Mare - Mureşul Deva 1-0, Fortuna Covaci - UTA Arad 0-1. Echipele CS Otopeni, „U“ Cluj şi FC Silvania au stat.