Liga a II-a / Gaz Metan CFR Craiova a luat un punct în Trivale

0

Gruparea de la Depou s-a întors cu un punct de la Piteşti, după confruntarea cu FC Argeş.

Gaz Metan CFR a remizat astăzi, scor  1-1, cu echipa din Trivale, după ce a condus cu 1-0 la pauză, graţie reuşitei lui Boroiban, din lovitură liberă (’33). Gazdele au egalat în minutul 60, prin Murineanu.

FC Argeş a evoluat în formula: Bolboaşă - Zaharia, Cotigă, Avramescu, Briceag - Al. Popa, Deliu, Răuţă, Murineanu - Ivănică, Cârstea.

De partea cealaltă, Jerry Gane i-a trimis în teren pe: Neagoe - Firoiu, R. Barbu, Cruşoveanu, Buşu - Irimescu, D. Rădoi, Niţă, Mitroi - Vigariu, Boroiban.

Tot astăzi, CSM Vâlcea a obţinut primele puncte din campionat, după 2-1, acasă, cu FC Bihor.

Celelalte rezultate din Seria a 2-a, etapa a 6-a: Minerul Lupeni - CS Mioveni 0-3, FC Silvania - ACU Arad 0-0, Unirea Alba Iulia - Voinţa Sibiu 1-2, Poli Iaşi - Mureşul Deva 2-0. Partida UTA - Arieşul Turda se dispută astăzi, de la ora 18.00.

ALRO Slatina joacă mâine, de la ora 12.00, pe teren propriu, cu Petrolul, elevii lui Corneliu Papură traversând o perioadă fastă, obţinând puncte importante în ultimele runde, plus o calificare în optimile Cupei României, unde vor  întâlni pe Dinamo.