Craiova nu scapă de complexul Vaslui! Vezi filmul primei înfrângeri acasă a lui Victor Piţurcă

0

Universitatea Craiova a pierdut dramatic meciul de pe teren propriu cu FC Vaslui, scor 0-1. După ce echipa lui Viorel Hizo a fost mai bună în prima repriză şi a deschis scorul prin Bello Yero, în minutul 42, oltenii au dominat categoric partea secundă, au ratat numeroase ocazii, totul culminând cu irosirea unui penalty, în minutul 90+1, când Kuciak a parat şutul lui Prepeliţă. Victor Piţurcă este la prima înfrângere acasă cu Cra

Final de meci. Vasluiul se impune pentru a treia oară la Craiova!

Min. 90+1 - Penalty pentru Craiova. Dina a fost faultat de Rivas. Prepeliţă a ratat, a apărat Kuciak

Min. 66 - Milanov (Vaslui) vede cartonaşul galben

Min. 66 - D. Stoica (Craiova) a şutat în "transversală" din lovitură liberă de la 35 m

Min. 65 - Schimbare la Vaslui: iese Sânmărtean, intră Rivas

Min. 60 - Ghencev (Vaslui) vede cartonaşul galben

Min. 58 - Al. Piţurcă (Craiova) a şutat din interiorul careului mare peste poartă

Min. 55 - Bărboianu a şutat pe lângă poartă

Min. 54 - Bărboianu (Craiova) a şutat de pe stânga, Kuciak respinge în corner

Min. 50 - Al. Piţurcă (Craiobva) a şutat, Kuciak a reuşit să respingă în lateral

Min. 49 - Wobey a şutat de la marginea careului mare pe lângă poartă

Min. 47 - Sânmărtean (Vaslui) a centrat, Stanca a prins

A început repriza secundă

S-a terminat prima repriză

Min. 45 - Wobay şutează pe lângă poartă

MIn. 42 GOOL VASLUI! Bello Yero  este lansat de Adailton şi saltă mingea peste Stanca

Min. 37 - Adailton (Vaslui) a centrat, iar Wesley a reluat cu capul în bara transversală

Min. 34 - Al. Piţurcă (Craiova) a şutat peste poartă

Min. 30 - Al. Piţurcă l-a faultat pe portarul Kuciak şi ambii jucători au primit îngrijiri medicale

MIn 29 - Yero (Vaslui) s-a accidentat şi a primit îngrijiri medicale pe teren

Jocul este foarte tensionat, dar fără ocazii de poartă

Min. 20 - Burdujan (Vaslui) vede şi el cartonaşul galben

Min. 17 - Prepeliţă (Craiova) vede cartonaşul galben

Min. 17 - D. Stoica (Craiova) a văzut cartonaşul galben pentru un fault la Adailton

Min. 13 - Bărboianu (Craiova) centrază, dar mingea ajunge în braţele lui Kuciak

Min. 12 - Ciucă (Craiova) şutează peste poarta vasluiană

Min. 11 - Ghencev (Vaslui) trage de la marginea careului mare pe lângă poartă

Min. 3 - Sînmărtean (Vaslui) pătrunde printre trei adversari, dar esteîntâmpinat de Gargorov şi mingea iese în aut de poartă.

A început meciul. Lovitura de începere au auvut-o oaspeţii.

Echipele de start:

Universitatea: Stanca - Dănănae, Găman, Ciucă, Bărboianu - D. Stoica - Wobay, Prepeliţă, Gargorov, Dina - Al. Piţurcă. Antrenor: Victor Piţurcă

FC Vaslui: Kuciak - Milanov, Papp, Cânu, Bălace - Ghencev - L. Sănmărtean, Yero, Wesley, Adailton - Burdujan. Antrenor: Viorel Hizo

Biletele vândute pentru acest meci au adus încasări de 60.000 de euro. Pe stadion sunt 25.000 de spectatori.