Florin Costea stă cu ochii pe Ada Nechita

0
Florin Costea a urmărit atent evoluţia Oltchimului în meciul cu Toulon

La partida Oltchim - Toulon disputată duminică, la Râmnicu Vâlcea, şi încheiată cu victoria „galacticelor“, scor 28-19, a asistat şi Florin Costea.

Atacantul Universităţii Craiova nu este încă pregătit să joace într-un meci oficial, aşa că a fost lăsat acasă de Piţurcă pentru jocul  cu FC Braşov.

Florin Costea a profitat şi a mers la Sala Traian pentru a-şi susţine prietena, Ada Nechita, cu care are o relaţie de mai bine de un an. Extrema Oltchimului a jucat doar în prima repriză şi a marcat un gol, însă cei doi s-au bucurat la final pentru victorie.

Golgheterul Craiovei este nelipsit de la meciurile Oltchimului, atunci când se află la Râmnicu Vâlcea, şi nu ratează niciun prilej să o urmărească la joc pe Ada Nechita.

Handbalista olteană a fost convocată la naţională pentru Trofeul Carpaţi, care va avea loc săptămâna viitoare, la Severin. Tot în acea perioadă ar putea să revină pe gazon şi Florin Costea, după o pauză de şapte luni cauzată de o accidentare la genunchi.