Echipa a doua a Ştiinţei este ciuca bătăilor în Liga a III-a

0

Formaţia-satelit a Universităţii Craiova continuă seria eşecurilor în eşalonul trei, fiind învinsă astăzi cu 3-0 de concitadina CS Prometeu, într-un meci din cadrul etapei a 16-a.

Pompierii pregătiţi de Paul Răducan au deschis scorul prin Bălă (minutul 30), acelaşi jucător majorând diferenţa gazdelor la trei minute de la reluarea partidei, cu un lob peste portarul Mecea. Scorul final a fost stabilit în minutul 77 de Enache, care a transformat un penalti obţinut de Bălă.

Aceasta este a 11-a înfrângere suferită de alb-albaştri în acest sezon, Universitatea II aflându-se pe penultimul loc în clasament doar datorită celor trei puncte primite la „masa verde“ după meciul cu FC Caracal (0-1, pe teren). La partida de astăzi, jucătorii de la echipa a doua a Ştiinţei au fost urmăriţi din tribune de antrenorul Eugen Neagoe şi de selecţionerul naţionalei de tineret, Emil Săndoi, dar nici asta nu i-a motivat suficient.

Celelalte rezultate înregistrate astăzi în etapa a 16-a a Ligii a III-a, Seria a 4-a:
Oltchim Râmnicu Vâlcea - Armata Craiova 2-1
Triumf Bârca - Progresul Corabia 2-0
CS Vişina Nouă - ALRO Slatina 2-0
Ghecon Lăpuşata - Minerul Mătăsari 1-2
FC Argeş II - Minerul Motru 3-3
FCM Târgovişte - FC Caracal 2-0
Partidele CS Albota - FCM Alexandria şi Juventus Bascov - Ralbex Turcineşti se dispută mâine, de la ora 14.00.