Craiova: Universitatea II, umilită sub ochii lui Victor Piţurcă

0

Echipa a doua a Universităţii Craiova a pierdut lamentabil în această seară, pe terenul „Petre Deselnicu“, meciul cu FCM Târgovişte, scor 0-6.

Formaţia pregătită de Petrişor Bondrea a fost urmărită în prima repriză şi de patronul Adrian Mititelu, care a venit cu fostul selecţioner Victor Piţurcă, pe care încearcă din nou să-l aducă la echipă.

La pauză scorul era 3-0 în favoarea oaspeţilor şi „Piţi“ a plecat. În partea a doua a jocului, FCM Târgovişte a înscris tot de trei ori şi rămâne pe primul loc în clasament, cu un avans de un punct faţă de ALRO Slatina.

Piţurcă a asistat şi la antrenamentul echipei mari, iar la plecarea de la stadion a fost, ca de obicei, zgârcit în declaraţii. “Am vorbit cu jucătorii, sunt bine, sper să se salveze de la retrogradare”, au fost singurele cuvinte ale fostului selecţioner când a fost întrebat de prima echipă a Craiovei.