Remiză şi la old-boys între Dinamo şi Craiova. Luţu şi Prunea au făcut show

0
Dinamo-Craiova, old-boys

Înaintea meciului de aseară din Cupa României, dintre Dinamo şi Universitatea Craiova, s-a disputat un meci de old-boys între gloriile celor două echipe.

Partida, disputată pe durata a două reprize de 25 de minute, cu pauză de 5 minute, a adunat în tribune aproximativ 200 de spectatori, dar s-a încheiat fără gol, 0-0.

Publicula apludat însă îndelung paradele lui Florin Prunea şi driblingurile lui Ionuţ Luţu.

Fotbaliştii lui Ioan Andone, dar şi elevii lui Victor Piţurcă au urmărit „miuţa" veteranilor de pe marginea terenului şi s-au amuzat copios la glumele celor din teren.

La Dinamo au jucat din primul minut: Prunea - Mihăescu, Selymeş, Augustin, Ciobotariu-Moga, Iftodi, Dragnea, Lupescu-Vlădoiu, Cheregi.

Iftodi, Stîngă şi Ciubotariu într-un meci Dinamo-U Craiova la Old Boys

Craiova a fost reprezentată de: David - Papură, Cojocaru, Săndoi, Bîcu - Donose, Beldeanu, Popescu, Mitriţă - Mohora, Stângă.