Prepeliță: „Domnul Piţurcă ne-a dat încredere şi forţă. E un om norocos, dar și priceput“

0

Căpitanul Universității Craiova, Andrei Prepeliță, consideră că victoria obținută cu Sportul (1-0) i se datorează și lui Victor Pițurcă, antrenor care a schimbat „starea de spirit a echipei“.

Prepeliță consideră că fostul selecționer este un tip norocos, dar și priceput.

Am alergat cel mai mult într-un meci în sezonul ăsta şi bucuria este mare. Şi domnul Piţurcă ne-a dat încredere şi forţă. E un om norocos, dar mai ales priceput. S-a schimbat starea de spirit a echipei. Erau nişte probleme care s-au rezolvat şi acum mergem tot înainte cu mai multă încredere“, a spus Andrei Prepeliţă după meci.

Este o victorie meritată, sper să vină şi altele de acum înainte. Piţurcă ne-a spus că e o victorie muncită şi ne-a felicitat, ne-a spus s-o ţinem tot aşa. Se poate spune că a venit Piţurcă şi cu norocul, din moment ce am marcat în minutul 90“, a declarat și Mihai Costea, atacant care a ratat o ocazie uriașă în meciul cu Sportul, singur cu portarul.

Universitatea Craiova a învins Sportul Studențesc cu 1-0, printr-un gol marcat de Ovidiu Stoianof, în minutele de prelungire.