Neagoe, după victoria de la Urziceni: „A fost un joc la discreţia noastră. Cu Oţelul vom avea stadionul plin“

0
Eugen Neagoe, antrenorul principal al Craiovei

Antrenorul principal al Universităţii Craiova, Eugen Neagoe, a afirmat după victoria de aseară, de la Urziceni, scor 2-1, că echipa sa a dominat jocul şi că Unirii i-a fost greu să reziste 90 de minute.

Neagoe se gândeşte deja la meciul de vineri cu liderul Oţelul şi speră ca stadionul din Bănie să fie din nou arhiplin.

Ştiinţa lui Piţurcă câştigă la Urziceni şi urcă pe locul 7, în coasta Stelei!

A fost un joc la discreţia noastră. După ce le-am făcut cadou golul, meciul a devenit mai greu. Am dominat jocul şi era greu pentru Unirea să reziste 90 de minute. Ne gândim la meciul cu Oţelul, de vineri. Va fi foarte greu, dar, spre norocul nostru, vom avea publicul de partea noastră. Avem puţine zile la dispoziţie pentru ca jucătorii să-şi revină din punct de vedere fizic şi psihic“, a spus Eugen Neagoe.