Craiova: Mititelu şi Wotte nu le-au purtat noroc tinerilor alb-albaştri

0
Mark Wotte
Mark Wotte

Echipa a doua a Universităţii Craiova a pierdut partida susţinută astăzi, pe teren propriu, în faţa liderului Triumf Bârca, scor 1-3. În tribunele arenei „Petre Deselnicu“ au fost patronul Adrian Mititelu şi antrenorul Mark Wotte.

Deşi gazdele au început foarte bine jocul, deschizând scorul în minutul 2, prin Dragoş Crăciun, oaspeţii au revenit şi au marcat de trei ori. Fotbaliştii pregătiţi de Marian Bîcu au egalat după o greşeală de începător a lui Mecea, care a strigat la un coechipier să-i lase mingea, însă a trecut cu mâna pe lângă balon, care a ajuns la Popovici, acesta trimiţându-l în plasă. Al doilea gol al oaspeţilor a fost înscris în minutul 34. Alin Luţă a catapultat mingea în plasă cu un şut din afara careului, mingea lovind bara transversală şi căzând în interiorul porţii. Triumf Bârca a punctat pentru 3-1 în minutul 85. Mecea a faultat în marginea careului mare, a fost eliminat, iar în urma loviturii libere Bălmău a punctat printr-o execuţie de efect.