Mititelu, supărat: „Vasluienii nu au fost mai buni ca noi. Eram convins că Prepeliţă ratează penalty-ul“

0

Patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, consideră că echipa sa a pierdut nemeritat partida cu FC Vaslui de aseară, scor 0-1.

Mititelu a mai spus că era sigur că Andrei Prepeliţă va rata penalty-ul din minutele de prelungire, „pentru că a fost prea mult ghinion“.

Sunt foarte supărat pentru că trei puncte erau foarte bune. Şi le meritam. Vasluienii nu au fost mai buni ca noi. Ăsta-i fotbalul. Sincer, am fost convins că se ratează penalty-ul pentru că a fost prea mult ghinion. M-aş fi bucurat să joace mai puţin bine echipa şi să câştigăm“, a spus finanţatorul Universităţii Craiova.

Este al treilea meci consecutiv în care Vasluiul câştigă nemeritat. La impresia artistică avem multe puncte“, a mai spus Adrian Mititelu, la Sport.ro.

Şi mai revoltat s-a arătat preşedintele Silvian Cristescu.

Cine să tragă la titlu, Vasluiul care stă 50 de minute numai pe jos! De ce nu ar trage Craiova la titlu? Eu cred că Ştiinţa va juca cel mai frumos fotbal din România! Anul ăsta noi ne propunem să formăm o echipă puternică“, a afirmat Cristescu la GSP TV.