Mititelu: „Cu Dinamo ne-a copleşit miza jocului. Putem să prindem Europa League“

0

Finanţatorul Universităţii Craiova consideră că echipa sa a avut ghinion în meciul cu Dinamo din „sferturile“ Cupei României, pierdut la penalty-uri cu scorul de 4-2 (1-1 după 120 de minute).

Asta e viaţa. Deznodământul e singurul regret! Penalty-urile se apără de către portar“, a spus Adrian Mititelu la gsptv.

Găman, Bărboianu şi Mihai Costea au ratat de la punctul cu var, de unde a marcat doar Ologu.

Bărboianu nici măcar n-a dat rău, dar n-a intrat în poartă. Am pierdut nemeritat după cum s-a jucat. Dacă am fi câştigat, nimeni nu putea contesta victoria noastră.

Sperăm să-i batem duminică, în campionat. Cred că vom juca mult mai detensionat şi vom avea o evoluţie mult mai bună. Ne-a copleşit miza jocului în partea a doua. Am avut şi ghinion... Putem să prindem Europa League şi cu locul din campionat“, a mai spus Mititelu.

Ar fi meritat şi Craiova să se califice, în aceeaşi măsură, dar i-a copleşit miza jocului. S-au pregătit pentru penalty-uri toată săptămâna, dar s-au văzut îngenuncheaţi tocmai aici“, a spus şi Mitică Dragomir, preşedintele LPF.