Liga a II-a / Gaz Metan CFR Craiova a scos o remiză la Arad. CSM Vâlcea a învins Slatina

0

Divizionara secundă craioveană a remizat astăzi, scor 1-1, la Arad, cu ACU, într-un meci din etapa a 13-a.

Gaz Metan CFR a deschis scorul în minutul 17, prin Boroiban, dintr-un penalty obţinut tot de el, gazdele egalând cu două minute înainte de pauză, în urma unei devieri neintenţionate a lui Tao, după o centrarea a lui Ciubăncan.

Cu acest rezultat, elevii lui Jerry Gane au acumulat 14 puncte şi se menţin la mijlocul clasamentului.

În Zăvoi, CSM Vâlcea a câştigat cu 1-0 derby-ul oltean cu ALRO Slatina, printr-un gol marcat de rezerva Rădulescu, în minutul 87, iar trupa lui Papură s-a îndepărtat de podium.

Celelalte rezultate din Liga a II-a, Seria a 2-a: Poli Iaşi - Unirea Alba Iulia 4-0, FC Silvania - UTA Arad 1-3, FC Bihor - Mureşul Deva 2-0, Voinţa Sibiu - Arieşul Turda 2-0, CS Mioveni - Petrolul Ploieşti 2-0. FC Argeş a stat.