Stiri din Craiova

Craiova: Librăria Adevărul, luată cu asalt pentru al doilea ghid turistic

19 martie 2010, 07:32 |  Autor: Flaviu Dincă | 

Cuvinte cheie: craiova, ghid turistic, peru, national geographic, libraria adevarul,

Craiovenii au venit în număr mare pentru a cumpăra ghidul turistic Peru

Craiova

Craiovenii au venit în număr mare pentru a cumpăra ghidul turistic Peru

 

Al doilea volum „National Geographic“ a fost epuizat de la chioşcuri în mai puţin de o oră, oltenii făcând rost de carte de la librărie.

Oamenii au venit la Librăria Adevărul chiar cu o oră înainte de a se deschide pentru a fi siguri că vor primi gratis al doilea volum de ghiduri turistice, Peru. Mulţi dintre ei asigură că vor achiziţiona întreaga colecţie şi nu se vor opri la cele două numere gratuite. „Îmi place să citesc şi îmi voi dezvolta cunoştinţele despre geografie. Sunt convins că o să aflu multe lucruri noi despre Peru şi despre alte ţări din lume. Cu siguranţă voi achiziţiona întreaga colecţie de ghiduri turistice“, a recunoscut Marin Petrache, inginer.

Cartea despre Peru are 320 de pagini şi conţine sfaturi de călătorie, hărţi şi poveşti care vă vor îmbogăţi cultura generală şi vor fi un sprijin de nădejde pentru o călătorie pe meleagurile vechii civilizaţii incaşe. Necunoscut în perioada cuceririi spaniole din secolul al XVI-lea, Machu Picchu, simbolul statului Peru, are cea mai frumoasă arhitectură dintre toate siturile arheologice din America de Sud.


La chioşcuri s-a epuizat rapid

La ora 8.00, în chioşcurile din Bănie abia dacă mai găseai cartea despre Peru. Chioşcarii ne-au povestit că oamenii s-au aşezat încăde dimineaţă la coadă la stand pentru a prinde un volum. Astfel, craiovenii au venit în număr mare la Librăria Adevărul, situată în Craiova, pe strada Împăratul Traian, nr. 9. După ce se vor încheia toate cărţile gratuite, preţul unui număr al ghidului turistic va fi de 12, 99 lei.


Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Cofeina, bat-o vina!

    La fel precum cafeaua, ceaiurile negru, verde şi alb conţin cofeină, substanţa care ne trezeşte ...

    Miercuri călătorim prin Vietnam, cu noul ghid turistic din colecția National Geographic

    Conform datelor statistice, media de vârstă a vietnamezilor este cu aproximativ un an mai mare ...


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole