Baschet / SCM Craiova nu a rezistat în faţa Stelei

0

Baschetbaliştii din Băniei nu au reuşit aseară surpriza, fiind învinşi pe terenul Stelei cu 89-67 (16-24, 26-20; 19-5, 28-18).

SCM Craiova a început în forţă, câştigând primul sfert şi terminând în avantaj prima repriză, însă echipa a căzut în partea secundă.

Antrenorul oltenilor, Adrian Budurean, consideră că jucătorii săi au făcut un meci bun, în faţa unei formaţii valoroase a campionatului.

Steaua este o echipă puternică, însă am mers cap la cap până în ultimul sfert. Jucătorii au căzut şi fizic pe final, iar faptul că am avut şi doi eliminaţi în ultimele minute a dus la scăderea forţei de grup a echipei. În plus, lor le-au intrat toate aruncările pe final“, a spus Budurean.

Pentru SCM Craiova au marcat Wohlleb (19 puncte), Wooten (15), Albu (8), Menelik (7), Dodoc (7), Simms (6) şi Stojakovic (5).

Următorul meci al oltenilor este programat miercuri, de la ora 20.00, la Craiova, cu BCM „U“ Piteşti.