Craiova: Alb-albaştrii, la 30 de secunde să învingă Atlassib Sibiu

0

Meci de zile mari aseară în Sala Sporturilor „Ion Constantinescu“ din Craiova. Sportivii de la SCM „U“ au condus aproape tot meciul, însă în ltimul minut au pierdut cu 83-80.

Primele trei sferturi au fost câştigate de craioveni: 25-22, 19-14 şi 23-21. Nimeni nu nu prevestea ce s-a întâmplat la final. Dominarea oaspeţilor a devenit sufocantă pe final şi gazdele au cedat atât fizic, dar şi psihic. După acest rezultat ambele echipe şi-au păstrat poziţiile 15, respective 4. În runda viitoare, craiovenii vor disputa derbi-ul Olteniei, la Energia Rovinari.

Nici fetele nu au fost mai norocoase, fiind umilite la Arad. Gazdele s-au impus cu neverosimilul scor de 96-59. „Un meci în care fetele noastre au făcut tot ce au putut. În timp ce noi am rata foarte mult, chiar şi în situaţii de singuri la panou, sportivele din Arad au băgat aproape totul, au avut un procentaj foarte bun“, a declarat antrenorul Liviu Manea.