Craiova: Gaz Metan CFR a umilit Bârca în Cupa României

0

Divizionara B, Gaz Metan CFR Craiova s-a calificat în această seară în faza a cincea a Cupei României. Formaţia de la Depou a dispus de Triumf Bârca, scor 7-0, după ce la pauză era 4-0.

Elevii pregătiţi de Jerry Gane au deschis repede scorul, prin Nicola, în minutul 6. În partea a doua a primei reprize a ieşit la rampă Cătălin Crăciun care a înscris de trei ori până la pauză. Chivu, Neacşa şi M. Gheorghe au marcat în repriza secundă aducând un succes categoric pentru „găzaro-ceferişti“. Sâmbătă, Gaz Metan CFR va întâlni, pe teren propriu, echipa Mureşul Deva, într-o partidă contând pentru etapa a treia a Ligii a II-a. Meciul va începe la ora 11.00 şi va fi transmis livetext pe craiova.adevarul.ro.