Craiova: Biletele pentru meciul Gaz Metan CFR - CFR Cluj au fost scoase la vânzare

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Craiova: Biletele pentru meciul Gaz Metan CFR - CFR Cluj au fost scoase la vânzare
Craiova: Biletele pentru meciul Gaz Metan CFR - CFR Cluj au fost scoase la vânzare

Clubul craiovean de ligă secundă speră să aibă alături cât mai mulţi suporteri la partida istorică din optimile Cupei României cu CFR Cluj.

Gaz Metan CFR Craiova, va da piept cu deţinătoarea trofeului, joi, de la ora 16.00, pe stadionul „Ion Oblemenco“. Biletele au fost scoase la vânzare de luni după-amiază, fiind comercializate prin vânzători volanţi răspândiţi în toate cartierele oraşului Craiova.

Conform site-ului oficial al grupării de la Depou, conducerea clubului Gaz Metan CFR hotărâse iniţial ca intrarea la partida cu CFR Cluj să fie liberă, însă acest lucru nu a putut fi posibil, potrivit regulamentului competiţiei. Drept urmare, oficialii echipei oltene au stabilit un preţ modic al biletelor, 5 lei intrarea generală.

Oprea şi Stanciu, singurii indisponibili

Gaz Metan CFR nu va putea conta joi pe Daniel Oprea şi Grigore Stanciu, ambii accidentaţi. Pentru că nu au mai jucat la Timişoara, antrenorul Jerry Gane a programat sâmbătă un joc-şcoală, declarându-se mulţumit de modul cum s-au mişcat elevii săi.

Astăzi, „găzarii“ vor susţine un prim antrenament pe stadionul „Ion Oblemenco“, pentru a se obişnui cu suprafaţa de joc.

Craiova

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite