Craiova: Gaz Metan CFR a trecut Argeşul (galerie foto)

0

Echipa de la Depou s-a impus astăzi cu 1-0 în faţa lui FC Argeş. Este cel mai important rezultat al ceferiştilor de la promovarea în Liga a II-a. (galerie foto)

Prima repriză a fost echilibrată, fiecare formaţie având câte două ocazii. În partea a doua gazdele au pus presiune pe adversar. Jerry Gane a fost inspirat când l-a introdus pe Sorin Chivu în teren. Atacantul de 36 de ani a reuşit să înscrie unicul gol al meciului în minutul 62. Cu un sfert de oră înainte de final, Cîrstoiu a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene. Gaz Metan CFR a urcat pe locul opt, acumulând şapte puncte.

Celelalte rezultate din etapa cincea a Seriei a II-a: CFR Timişoara - Turda 0-1, Fortuna Covaci – „U“ Cluj 0-3, Şimleul Silvaniei – UTA 0-1, Lupeni - Otopeni 2-2, FC Baia Mare - FCM Târgu Mureş 1-2 şi FC Bihor - Deva 3-0, CSM Vâlcea – Drobeta 1-1. Partida Dacia Mioveni - Jiul Petroşani se va desfăşura mâine, de la ora 16.30.