Baschet: Craiovenii au pierdut lamentabil în faţa unei nou-promovate

0

Echipa de baschet SCM „U“ Craiova a fost învinsă în această după-amiază, în deplasare, de CSM Bucureşti, cu scorul de 90-67 (46-34), într-o partidă contând pentru etapa a 12-a din prima ligă.

Oaspeţii au început în forţă meciul şi au condus în majoritatea primului sfert care s-a înscheiat egal: 23-23. În sfertul al doilea gazdele au făcut diferenţa, luând un avans de 12 puncte. După pauză, alb-albaştrii au avut o tresărire de orgoliu şi câştigat manşa a treia cu 20-14. În ultima parte revirimentul aşteptat nu s-a produs şi CSM Bucureşti a câştigat la diferenţă mare: 90-67. Jucătorii legitimaţi în Bănie au dezamăgit după acest joc joc şi au rămas pe penultimul loc al clasamentului. Peste o săptămână baschetbaliştii olteni vor primi replica revelaţiei sezonului, Gaz Metan Mediaş, care a pierdut un singur meci până acum.