Craiova: Găman a marcat în victoria cu Andorra

0

Naţionala de tineret a României s-a impus cu 2-0 în Andorra, primul gol al tricolorilor fiind marcat de Valerică Găman.

Fundaşul Ştiinţei a deschis scorul în minutul 8, din penalti, Torje fiind cel care a închis tabela, în minutul 64. Selecţionerul Emil Săndoi a început partida cu patru alb-albaştri în primul unsprezece, Lung, Găman, Barbu şi Bărboianu, în repriza secundă intrând şi cel de-al cincelea, Mihai Costea.

România: S. Lung - Bărboianu, Barbu, Găman, Onicaş (53 Ochiroşii) - A. Ionescu, L. Ganea (62 M. Costea), Torje, Gângioveanu - Pârvulescu (72 S. Ilie), Rusescu.

Tricolorii nu au avut un meci uşor, aşa cum anticipa şi Săndoi, Lung având o intervenţie salutară la scorul de 1-0. Gângioveanu, Torje, Bărboianu, Ganea şi Ochiroşii au ratat şi alte şanse de gol, într-un meci terminat cu nervi, arbitrul acordând patru cartonaşe galbene românilor după un conflict apărut între jucătorii celor două echipe, Rusescu, S. Ilie, Bărboianu şi Ochiroşii fiind cei avertizaţi (84).