Victorie chinuită pentru HCM Constanţa

0
Constănţenii au câştigat la 5 goluri diferenţă

Campioana naţională la handbal masculin, HCM Constanţa, a câştigat aseară confruntarea cu CSM Satu Mare cu 41 la 36. Partida s-a disputat în cadrul etapei a şasea a Ligii Naţionale.

În primele minute ale partidei, constănţenii au fost conduşi de rivali, dar pentru puţin timp. Au reuşit să de grupeze, dar cu greu, preluând conducerea. Experimentele antrenorului Jovica Cvetkovic nu dau rezultate, folosindu-l pe Chike Onyejekwe pe post de coordonator şi nu pe Stavrositu, care are experienţă pe acest post. Cu toate acestea, jucătorii constănţeni au câştigat un avans de patru goluri, 19-15, încă din prima repriză.

Jucătorii HCM-ului se pregătesc acum pentru meciul din etapa a treia a grupei D a Ligii Campionilor, care va avea loc peste trei zile cu spaniolii de la Ciudat Real.