Constanţa: Accesul vizitatorilor a fost restricţionat la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă
0
Conducerea unităţii sanitare a luat această decizie ca urmare a creşterii numărului de pacienţi diagnosticaţi cu gripă nouă pe teritoriul ţării noastre.
Accesul este restricţionat începând de astăzi, pe o perioadă nedeterminată. În spital vor mai avea voie să intre doar însoţitorii bolnavilor, adică persoanele care aduc pe secţie un pacient care nu se poate deplasa singur sau mamele care vor fi internate alături de copii.
„Rugăm pe această cale ca populaţia să înţeleagă şi să respecte această decizie, ea fiind luată în beneficiul tuturor pacienţilor internaţi în spital. Am pus paznici la tóate intrările şi punem la dispoziţia oamenilor un serviciu de curierat, pentru ca pachetele să poată ajunge la bolnavi“, a declarat medicul Dan Căpăţână, managerul unităţii.