Constanţa: HCM Constanţa a învins Montpellier Franţa

0

Victorie istorică aseară pentru HCM Constanţa în Liga Campionilor. Galacticii de la Montpellier (multipla campioană a Franţei la care joacă şi Nikola Karabatici, cel mai bun handbalist din lume) au fost învinşi de formaţia constănţeană. Scorul final a fost 37-33!

CLICK AICI PENTRU GALERIE FOTO!

Chiar dacă francezii se distanţaseră la opt goluri în prima repriză (7-15), handabliştii constănţeni au recuperat pe tabela de marcaj şi au redus diferenţa până la pauză la un singur gol (17-18). În repriza secundă, HCM-ul a dat gol după gol şi a obţinut prima victorie din acest sezon al Ligii Campionilor.

Cele două formaţii s-au mai înfruntat în sezonul 2007-2008 al Ligii Campionilor, francezii având câştig de cauză în ambele partide.