Steaua a câştigat amicalul cu Farul Constanţa. Steliştii au fost huiduiţi la intrarea pe teren GALERIE FOTO

0
Farul - Steaua

În faţa a aproximativ 3.500 de spectatori, Steua Bucureşti a reuşit o victorie chinuită (2-1), echipa de pe litoral având mai multe ocazii la poarta adversă. Spectatorii din tribune au scandat „În Constanţa doar Farul contează”

Primul gol este marcat de Rusescu de la Steaua, care înscrie un şut din careu, în minutul 18. Câteva minute mai târziu, Farul a avut o ocazie mare, însă portarul scoate cu piciorul.

Arbitrul acordă un penalty pentru Farul, Pătulea fiind faultat în careu. În minutul 36 Pătulea tranformă penalty-ul.
Tibi Bălan schimbă scorul reprizei, reuşind să marcheze în poarta Farului.
Spre sfârşitul meciului Farul mai are o mare ocazie pe care o ratează.

Flori şi aplauze pentru Barbu

În pauză, Ion Barbu a fost premiat pentru jocurile sale la Farul. El va fi de acum  ]nainte doar antrenor. Președintele Farului, Marcel Lică, i-a oferit un co; de flori fotbalistului. In Barbu a făcut apoi un tur de onoare al stadionului. La gât a purtat fularul cu emblemele Farului, în aplauzele celor prezenţi.

FC Farul (antrenor, Viorel Tănase): Curcă – I. Călin, Stegaru, L. Dobre (cpt.), D. Eze – Buzea, I. Pană – An. Neagoe, Ivanovici, Husein – Pătulea. Rezerve: M. Toma, B. Cernat – Nițescu, V. Sandu, Sascău, B. Nicola, E. Amet, Stăncioiu, S. Paraschiv, Kone, R. Neagoe, Coteanu, Miron, Al. Paraschiv, V. Badea.
Steaua (antrenor, Ilie Stan): Stanca – Dănănae, Martinovic, Geraldo, Pârvulescu, Tatu, Prepeliță, Răduț, Fl. Costea (cpt.), Rusescu, Machado. Rezerve: V. Cojocaru, Ciuculescu, G. Matei, Gardoș, M. Costea, Năstăsie, I. Roșu, T. Bălan, Bicfalvi, Chipciu, Nikolic, V. Lupu.