Academia Hagi 2000 a câştigat turneul „United Sport Cup“

0
Cel mai bun jucător. Foto: Academia de fotbal „Gheorghe Hagi“

Echipa de juniori născuţi în anul 2000 a Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi“ a câştigat, în weekend, turneul „United Sport Cup“, desfăşurat la Cluj-Napoca.

Formaţia pregătită de Doru Carali a încheiat pe prima poziţie grupa în care a fost repartizată. Succesul din turneul clujean a fost cu atât mai preţios cu cât formaţia constănţeană a izbutit să învingă pe parcursul competiţiei campioana naţională a acestei categorii de vârstă (ACU Arad, 3-0), cât şi vicecampioana naţională (U. Cluj, 2-1).
Organizatorii au acordat şi câteva premii speciale, două dintre ele revenind constănţenilor. Astfel, Dimciu Halep  a fost desemnat „Cel mai bun jucător al competiţiei", în timp ce Mihai Popa a primit trofeul pentru „Portarul turneului".